MEGATRAK

 

GROVE MEGATRAK je systém podvozku, který provádí odpružení a řízení všech kol kombinované s pohonem jeřábu.

 

Grove Megatrak

 

Základní výhodou systému GROVE MEGATRAK je nezávislé a samostatné zavěšení každého kola. Každé kolo je s ostatní skupinou kol propojeno jen hydraulicky. Jeřáb Grove s podvozkem GROVE MEGATRAK nemá klasické osy, pod trupem jeřábu je tedy zcela volný prostor.

 

Grove Megatrak

 

Každé kolo je uchyceno na mohutném hydraulickém válci odpružení. Hnaná kola jsou od diferenciálů poháněna kardanem, skříň náhonu s diferenciálem je pevně montována na skříni podvozku. Při zvedání jeřábu pomocí hydraulického odpružení jsou diferenciály taženy s rámem podvozku vzhůru. Pod jeřábem tak skutečně vzrůstá světlá výška. Toto řešení podvozku neumí nabídnout žádný konkurenční výrobce jeřábové techniky.

 

Grove Megatrak Grove Megatrak

 

  • Systém GROVE MEGATRAK umožní podélné i příčné nastavení sklonu jeřábu, nastavení režimu jízdy v terénu / jízdy po silnici / přípravu na jeřábování
  • Kola u podvozku se systémem GROVE MEGATRAK zůstávají vždy v dotyku se zemí. Nikdy nedochází k odlehčení jedné nápravy na úkor jiné, hnaná kola jsou vždy v záběru.
  • Rozsah zdvihu každého válce odpružení je +170 mm / – 130 mm
  • Hnací kardany nejsou u podvozku se systémem GROVE MEGATRAK nijak ohýbány a namáhány nepřirozeným způsobem tak jak se to děje u klasických pohonů. To významně prodlužuje životnost celého pohonu.
  • Podvozek Grove GROVE MEGATRAK při dodržení servisních intervalů nevyžaduje žádnou generální opravu za celou životnost jeřábu, což značně snižuje celkové provozní náklady.

 

Grove Megatrak Grove Megatrak

 

Grove Megatrak Grove Megatrak

 

Ovládání podvozku GROVE MEGATRAK je při jízdě automatické. Při stojícím jeřábu je možné podvozek GROVE MEGATRAK ovládat v ručním režimu z kabiny řidiče, kabiny jeřábníka a nově i z panelů ovládání podpěr po straně jeřábu.