CraneSTAR

 

CraneSTAR – systém sledování stavu a polohy jeřábů Manitowoc

 

Manitowoc Cranes je prvním výrobcem zdvihací techniky, který zavedl do všech svých výrobků online systém sledování stavu a polohy.

 

Tento systém umí :

  • předávat k vyhodnocení informaci o aktuálním stavu jeřábu
  • předávat informaci o aktuální poloze
  • vytvořit virtuální plot na mapě, při jeho překonání budete varováni
  • komunikovat přes mobilní nebo družicové sítě, podle toho jaké jsou v dané lokalitě k dispozici
  • vyhodnocení dat na serveru systému
  • přístup k datům přes uživatelky velmi příjemné prostředí na jakém koliv zařízení které umí zobrazit webovou stránku (počítač, mobilní telefon, přenosná mobilní zařízení atp.)

 

Systém CraneSTAR je nedílnou součástí vnitřní elektronické výbavy jeřábů GROVE GMK a RT, POTAIN a MANITOWOC vyrobených od roku 2010. Další typy jeřábů vyráběných společnosti Manitowoc Cranes budou do systému průběžně přidávány. Systém je aktivován pro každý jeřáb po jeho předání z výrobního podniku a to na 3 roky bez jakýchkoliv poplatků za spojení a přenos dat z jeřábu do vyhodnocovacího střediska. Po této době se může vlastník jeřábu rozhodnout, bude-li nadále tento systém využívat nebo odstoupí od smlouvy o jeho provozování.

 

Ve vnitřní konstrukci je systém CraneSTAR napojen na datové zdroje a je schopen předávat na Vaši obrazovku veškeré informace které zpracovává například ECOS u jeřábů GROVE GMK nebo PAT systém u jeřábů GROVE RT. Vlastní jednotka je nedílnou součástí každého jeřábu, montována je většinou v kabině řidiče nebo v dosahu obsluhy.

 

Přístup k datům je přes webové rozhraní www.cranestar.com. Vstup pro sledování Vašich jeřábů je krytý uživatelským jménem a heslem, stejně jako například přístup k internetovému bankovnictví. Rozhraní pracuje se šifrovanými daty a je velmi moderní. Uživatelským jazykem systému je Angličtina, Němčina, Španělština a Francoužština. Další jazyky budou postupně přidány.

 

Co je na tomto systému tak dobré ?

  • Především Vám umožní jednoduše sledovat stav Vašich jeřábů. Budete mít přehled o době kdy jeřáb pracoval, kolik kilometrů najel, kolik spotřeboval paliva. Uvidíte kudy Váš jeřáb jel a co se v něm během pracovního dne dělo. Budete informováni o závadách a nestandardních stavech. Pokud si nastavíte virtuální hranice, přes které by jeřáb neměl přejet, budete informováni když se tak stane. Tím budete šetřit náklady spojené s přepravou jeřábu, spotřebou PHM a také Vám toto umožní snadněji plánovat údržbu a servisní zásahy.
  • Pokud již pracujete s programem na sledování flotily Vašich jeřábů, bude možné ze systému CraneSTAR importovat data využitelná pro Váš oblíbený systém.
  • Pokud by jste měli zájem o montáž tohoto zařízení na Váš jeřáb GROVE vyrobený do roku 2009, kontaktujte nás pro zjištění kompaktibility.