7.12.2017 – Manitowoc představuje NOVÝ suchý VÝLOŽNÍK, výložník BEZ NUTNOSTI BÝT PROMAZÁVÁN

 

Suchý výložník

 

Všichni to známe: „Kdo nemaže, tomu vyjedou kluzáky.“ „Jeřábník buďto jeřábuje a nebo maže výložník.“ „ Mazivo kape na čelní sklo a stěrače mi to rozmažou po skle a nedá se to utřít!“ „Mazivo z výložníku my obalilo kabely na kabelovém bubnu a teď mi to ukazuje špatné délky“ „Tam kde se maže výložník nemůže být reklama, protože jí kluzáky setřou.“. atd atd ..no a s těmito všemi stížnostmi a vtípky by mohl být brzy konec. Manitowoc Cranes představil výložník, který není nutné mazat!

 

Manitowoc Cranes sbírá informace z provozu a neustále se snaží o vylepšení svých jeřábů tak, aby uživatelům dodal stroje, které jsou super silné a zároveň uživatelsky co nejpříjemnější, s co nejnižšími nároky na náklady. Další částí mozaiky do šetření nákladů je nový výložník, který není nutné mazat. Tedy za celou dobu životnosti jeřábu bude výložník pracovat v suchém režimu.

 

Nový výložník bude majiteli jeřábu:

  • šetřit náklady na údržbu (čas jeřábníka/mechanika, cena maziva, čas prostoje jeřábu)
  • šetřit náklady na opravy od nemazaného výložníku (nenamazaný výložník způsobuje poškození kluzáků, poškození kluzných ploch a hydraulické instalace výložníku)
  • šetřit náklady na opravy od příliš namazaného výložníku (zbytečně moc maziva způsobuje ušpinění částí jeřábu, nabalení maziva na kabeláž, kabelové bubny, toto se pak musí čistit)

 

Nový výložník má tvar průřezu „O“ a jeho specialitou jsou zcela nově provedené kluzáky z patentovaného materiálu, které spolupracují s nátěrem výložníku, jenž obsahuje teflonové částice. Základním problémem bylo navrhnout systém kluzák-sekce výložníku, který skvěle přenáší zatížení od ohybu a krutu výložníku a zároveň umožní bezproblémové klouzání sekcí výložníku při vysouvání a zasouvání. Problémy byly vyřešeny a po tříletém testování prototypů tohoto řešení se nový výložník začíná objevovat na sériových typech jeřábů.

 

Suchý výložník Suchý výložník

 

Jako první byl tento suchý výložník představen na 100t autojeřábu Grove TMS9000-2, určenému pro Ameriku, Afriku a Asii. Jeřáb má výložník 51,6m, vysouvaný válcem TwinLock a svým tvarem a určením odpovídá výložníku z jeřábu GMK4090. Dále je tento nový suchý výložník použitý na nových 50t jeřábech Grove GRT655 a GRT655L, jeřábech určených pro celý svět, včetně zemí v EU. Příprava pro tento výložník je i na novém 80t jeřábu Grove GRT880, který je také určený pro celý svět, včetně států v EU.

 

Grove TMS9000-2

 

Suchý výložník Suchý výložník

 

Manitowoc Cranes nejdříve použije tento nový výložník na terénní jeřáby, které jsou nasazeny ve velkých počtech v zemích, kde povětrnostní podmínky, prašnost, vysoká anebo nízká teplota zajišťují praktické zkoušky tohoto řešení. S přibývajícími zkušenostmi pak bude suchý výložník připraven i na mobilní jeřáby Grove GMK.

 

Grove TMS9000-2

 

Pokud Vás zajímá jakákoliv informace o tomto řešení nebo o jeřábech Grove obecně, kontaktujte nás.

 

-FCh-