4.10.2017 – Terénní jeřáb pracuje na střeše stanice nadzemky v Hong Kongu

 

Stanice Yuen Long nadzemky West Rail Line v Hong Kongu prochází kompletní renovací. Přístup ke stanici a provoz v okolí stanice si vynutil specifický požadavek na provádění prací a to umístění vhodného jeřábu na střechu této stanice. Společnost Yee Hop Engineering Co. Ltd., která tuto renovaci provádí, zvolila jako optimální stroj k provedení této práce jeřáb Grove RT550E. Úkolem jeřábu je zásobovat stavbu materiálem a to i prvky o hmotnosti až 14t.

 

Grove

 

Mluvčí společnosti Yee Hop Engineering Co. Ltd. uvedl: „Jeřáb RT550E jsme vybrali pro provedení této práce z důvodu silného výložníku, který je montovaný na rozměrově malém podvozku. RT550E nám tak poskytl zcela nejvýkonnější řešení při naprosto nejlehčí celkové hmotnosti stroje. Kompletní pracovní hmotnost tohoto jeřábu je 28,5t při maximální nosnosti 45t“

 

Protože stanice nadzemky nebyla při rekonstrukci uzavřena, je nutné kromě běžných bezpečnostních požadavků stavby brát mimořádný zřetel na pohyb cestujících, kteří jsou často velmi zvídaví a jeřáb na střeše pro ně představuje zajímavé zpestření každodenního cestování.

 

Grove

 

Společnost Yee Hop Engineering Co. Ltd byla založena v Hong Kongu v roce 1989 a nyní je jednou z nejvýznamnějších konstrukčních společností na místním trhu.

 

Grove RT550E je malý terénní jeřáb s nosností 45t a výložníkem 39m. Jde o zcela nejmenší a nejlehčí jeřáb s takovou nosností a takovým výložníkem na trhu.

 

Technický popis a informační flyer k tomuto jeřábu můžete stáhnout z odkazu níže:

Grove RT550E technický popis       Grove RT550E leták

 

-FCh-