3.11.2014 – Grove GMK6400 společnosti Hack

Zadání zdvihnout břemeno o hmotnosti 5 tun a vyložit to na 86 metrů uprostřed města je úkol, který způsobí bolení hlavy nejednomu dispečerovi nabízejícímu jeřábovou techniku. Ne však dispečerovi, který může nabídnout 400t mobilní jeřáb Grove GMK6400. Pro tento jeřáb je takové zadání jen standardním úkolem.

 

Grove GMK6400

 

Přesně takhle byl využit zcela nový Grove GMK6400 společnosti Hack GmbH. Práce byla objednána do centra města Koblenz. Cílem bylo zásobovat stavbu výškové budovy. Zdvihy byly prováděny na plochu střechy, do výšky 60 m. Jeřáb byl nastrojen klopným nástavcem 79m na výložníku vysunutém do 55m. Nastrojení jeřábu komplikovaly vzrostlé stromy kolem cesty a požadavek samosprávy na nastrojení nástavce bez dotyku s povrchem nově opravené komunikace.

 

Přes obtíže zadání se tento zcela nový Grove GMK6400 společnosti Hack své první práce uchopil s lehkostí a naprostou jistotou. Pan Udo Hack, vlastník společnosti, byl mile překvapen rychlostí nastrojení jeřábu a provedením vlastní práce:

 

„Nasadili jsme náš zbrusu nový jeřáb Grove GMK6400 do této práce okamžitě po dodání. Pro tuto práci jsme měli připravený sedmi-osý stroj vyšší nosností kategorie, výkony Grove GMK6400 mne ale přesvědčily, takže jsem na tuto velmi obtížnou práci nasadil pro naši společnost zcela nový stroj.“, a pokračuje, „Grove GMK6400 mne osobně překvapil rychlostí nastrojení protiváhy, zesílení výložníku i klopného nástavce. Vše je perfektně promyšlené a našemu týmu, který byl na své první komerční akci, nezpůsobil žádní překvapení. No a pak výkon jeřábu, to je prostě radost. Jsem přesvědčený, že budeme naším Grove GMK6400 lehce přebírat práci konkurenci, s jeřáby obdobných výkonů ale na delších podvozcích.“

 

Je dobré uvést, že jeřáb byl do města Koblenz doprovázen jen čtyřmi doprovodnými kamióny. To stačilo na dovoz kompletního nástavce, zesílení výložníku MegaWingLift (zesiluje zátěžovou křivku výložníku až o +70%) a protiváhy 135t. S pomocí jednoho podvalníku pak byl montován nástavec výložníku, tak aby se žádná část nástavce nedotkla nově opravené komunikace.

 

Grove GMK6400 Grove GMK6400

 

Od doby prvního nasazení je tento Grove GMK6400 permanentně v pronájmech na provádění různých prací. Staví a udržuje větrné elektrárny, staví a demontuje věžové jeřáby, vykládá břemena na dlouhý rádius, a to i uvnitř měst.

 

Jeřáb Grove GMK6400 dosáhl v prvním roce od uvolnění do sériové výroby prodeje 50 kusů. To z něj dělá nejpopulárnější jeřáb ve své kategorii. Prodejní úspěch je samozřejmě podpořen technickými parametry. Například v konfiguraci plný klopný nástavec se zesílením výložníku má tento jeřáb na vyložení 135 m nosnost, jakou nemohou nabídnout ani sedmi-osé jeřáby konkurenčních výrobců.

 

Společnost Hack je na trhu v Německu více než 50 let. Pronajímá flotilu 45 jeřábů a dále nabízí nadměrnou přepravu a také například odstraňování ropných havárií. Flotila jeřábů je v nosnosti 1t až 500t, a je složena z jeřábů od více výrobců. Společnost Hack nabízí své služby v Německu i v celé Evropě.

 

Pokud Vás zajímá jakákoliv informace o mobilním jeřábu Grove GMK6400, kontaktujte nás. Velmi rádi se s Vámi setkáme!

 

-FCh-