27.5.2013 – Manitowoc Cranes rozšiřuje výrobu autojeřábů Grove

 

Grove GBT35

 

Společnost Manitowoc Cranes reaguje na zvýšenou poptávku po autojeřábech z celého světa rozšířením výrobních kapacit ve prospěch jeřábových nástaveb pro automobilové podvozky. Autojeřáby Grove totiž kombinují kvalitu a sílu nástaveb Grove s podvozky, které vyhovují místním předpisům a zvyklostem v dané zemi použití.

 

Grove GBT35

 

Z Evropy známe typ Grove TMC540, který je populární zejména v Německu, Francii a Velké Británii. Na globálním trhu pak dominují typy Grove GT20, Grove GT25 a Grove GBT35. Poslední jmenovaný typ prochází konstrukčními úpravami pro provoz i v Evropské unii.

Typ Grove GBT35 je navržen jako 35t nástavba s výložníkem o délce 39m, kterou lze umístit na velkou řadu různých podvozků. Podle přání zákazníka pak nástavba může být umístěna na terénní těžký podvozek anebo na rychlý podvozek vhodný pro delší a pohodlné přejezdy. Hlavní výhodou tohoto 35t autojeřábu je 39 m výložník, o 3 metry delší než nabízí nejbližší konkurent. Silná zátěžová křivka se pak na dosahu vyložení rovná spíše jeřábům s nosností 50tun (0,9t na 30 m), čímž zcela překonává úplně všechny možné konkurenty.

 

Grove GBT35

 

Autojeřáb Grove GBT35 se používá pro všechny běžné práce určené pro jeřáby kategorie 35t. Protože je lehčí než obdobné mobilní jeřáby,  může zajíždět i do míst kam mobilní jeřáb nedostane povolení. Stejně tak jsou náklady na provoz tohoto autojeřábu v důsledku snížené spotřeby paliva při přejezdech nižší. A navíc má delší výložník než veškerá konkurence.

Nyní je tento typ nejvíce populární v Austrálii, na Novém Zélandu a také v Rusku, kde měl svou světovou premiéru. Pro svou výkonnost, délku výložníku, nízké přejezdové náklady a vysokou přejezdovou rychlost nemá v současnosti žádnou opravdovou konkurenci.

 

Grove GBT35

 

Manitovoc Cranes nyní zkoumá možný zájem o tento typ jeřábu v Evropě. Pokud máte jakýkoliv komentář nebo dotaz k tomuto jeřábu, kontaktujte nás na 724 030 705 nebo emailem na chalupa@pragotechnik.cz. Rádi Vaše dotazy a připomínky předáme vývojovému oddělení Manitowoc Cranes a budeme Vás informovat s odpovědí zpět.

-FCh-