27.10.2021 – Manitowoc představil nové jeřáby GROVE

  • Délka výložníku 68,7m je zcela nová meta v kategorii lehkých 5osých jeřábů. Takovou délku nyní nabízí typ GROVE GMK5150XL
  • Legální převoz protiváhy o hmotě až 14,6t (pro zatížení náprav 12t) nyní nabízí typ GMK5120L. S výložníkem 66 m pak stanovuje novou metu v třídě do 120t.
  • Nové motory EUROMOT 5 pro celou řadu jeřábů Grove GMK, připravené na spalování HVO nafty, redukují emise CO2 o 90%
  • Nové kabiny s certifikací dle ECE R29-3 pro celou řadu jeřábů Grove GMK
  • A již brzy se objeví nový 6ti osý jeřáb třídy 400t, GMK6400-1

Grove GMK5150XL

GMK5150XL při prvním představení ve výrobním závodu Wilhelmshaven, Německo

Nový jeřáb třídy 150t nabízí výložník o délce téměř 69m se super silnou zátěžovou charakteristikou. Dosah výložníku tak překonává i mnohé 220t stroje na trhu !

Na vysunutí 67,8m může pracovat se zatížením až 8,1t, na vysunutí 66m se zatížením až 9,4t a na 60m pak se zatížením až 12,7t.Tyto hodnoty jsou skutečně vynikající.

Při práci s legálně převezenou protiváhou (TAXI konfigurace) je pak zcela nejlepším strojem ve své kategorii na trhu. V zatížení 12t na nápravu podle výbavy převeze až 10,2t protiváhy. Protiváha pak využívá pláty shodné s jinými 5osými jeřáby Grove. Logistika flotily jeřábů Grove je tak ještě jednodušší !

Grove GMK5120L

Zcela nový jeřáb třídy 120t nabízí bezkonkurenční výložník o délce 66m a možnost legálního převozu protiváhy o hmotě až 14,6t při zatížení náprav 12t. Celková délka 14,195 m a šířka 2,75 m z něj dělají nejkompaktnější 120t jeřáb na trhu.

Sestava TAXI protiváhy pak umožní zatížení náprav od 10t (obvykle v USA, Austrálie), 12t (EU a cel svět) až po 16,5t (UK, Irsko). Velká variabilita při převozu velké hmoty legální protiváhy v celém světě byl důvod pro volbu pětinápravového podvozku. Řešení tak snižuje logistické náklady, kdy jeřáb s TAXI protiváhou provádí práce, na které již konkurence musí vysílat doprovodná vozidle s dalšími vícenáklady. Navíc je jeřáb v celkové délce kratší než konkurenční typy, tedy nijak netrpí jeho manévrovatelnost a variabilita při usazování na práci i na složitých stavbách.

Podvozek Megatrak

Oba nové jeřáby jsou vybaveny bezkonkurenčním podvozkem Megatrak jak pro pohodlné přejezdy na komunikacích, tak jízdu v náročném terénu.

Pohon a odpružení podvozku Megatrak jeřábů Grove GMK

MAXBase

Podpěry obou jeřábů jsou vybaveny funkcí MAXbase, kde vysunutí podpěr, i nesymetrické, je přeneseno do bezpečnostního zařízení a v závislosti natočení nástavby je pak počítána bezpečná nosnost. Výhodou MAXbase je výpočet v celé kružnici kolem jeřábu, zesílení křivky je pak využitelné v celém sektoru. Systém MAXbase zesiluje křivku i pro 100% vysunutí podpěr.

Nástavce

Výložníky mohou být vybaveny různými nástavci dle přání provozovatele, skládané, hydraulicky sklopné, montážní, kombinované. Je zde velká variabilita dle plánovaného nasazení jeřábu. Velký výběr je i v kladnicích s háky.

Nové motory EUROMOT 5

Všechny nové jeřáby Grove jsou nyní dodávány s motory EUROMOT 5 s možností spalovat HVO naftu, redukující CO2 na 90%. Emise CO2 jsou nyní již tak nízké, že takto vybavené jeřáby snadno získávají povolení pro práci v omezených oblastech jako jsou uzavřené prostory hal, hustě osídlená centra velkoměst a také jakékoliv nové projekty, kde je emisní čistota používaných strojů jedním z faktorů pro získání zakázky.

Nové kabiny řidiče jeřábů Grove

Nové kabiny řidičů u jeřábů Grove jsou nyní zkoušeny a certifikovány dle metodiky pro užitková vozidla ECE R29-3. Kabiny prošli sérií testů a získali zde nejvyšší hodnocení. Vnitřek kabiny byl navržen a zpracován návrháři z automobilového průmyslu. Pohodlí, odhlučnění a kvalita materiálů odpovídá nejvyšším standardům v automobilové technice. Nové kabiny jsou širší, nabízí tak zcela mimořádný prostor pracoviště řidiče. Řidič má k dispozici množství dobře přístupných odkládacích ploch, sedí na ergonomickém, odpruženém sedadle a má dokonalý přehled jak o ovladačích pro jízdu a usazení stroje na práci, tak o celkové situaci kolem celého vozidla. A navíc, nové kabiny jsou opravdu velmi hezké!

Uvnitř nové kabiny řidiče jeřábu Grove GMK

GMK6400-1

Grove GMK6400-1

GMK6400-1 je modernizovaný 6-nápravový jeřáb třídy 400t. Jeřáb vychází z velmi úspěšného, super silného typu GMK6400, který svými parametry bere práci sedmi a i osmi nápravovým strojům. Jeho velmi promyšlený systém výložníku, dlouhého skládaného klopného nástavce a systému zesílení výložníku Meg Wing Lift je prostě perfektně navržený a povedený.

Modernizace typu se promítla v přepracování vnitřní hydraulické instalace, kde je nyní zvětšený hydraulický tok, jeřáb nabízí vyšší rychlosti při práci a celkový hydraulický pohyb je plynulejší. Do pohonu jeřábu byl zabudován nový motor třídy EUROMOT 5 a řídící a kontrolní systém jeřábu byl změněn původního ECOS/EKS5 na nejnovější verzi CCS. Jeřáb tak nabídne oblíbené funkce konfigurátoru výložníku a nástavců, MAXbase pro různé vysunutí podpěr a zesílené křivky při maximálním vysunutí podpěr.

Nový GMK6400-1 tak bude zcela jistě stejně oblíbený jako jeho předchůdce GMK6400.

Všechny nové stroje je možné si již objednat s dodáním v roce 2022. Pokud Vás jeřáby Grove zajímají, kontaktujte nás. Rádi Vám podáme úplné informace o všech jeřábech Grove.

-FCh-