20.4.2009 – Nový typ jeřábu GROVE – GROVE GSK55

Společnost Manitowoc Cranes představila inovativní řešení ve zdvihové technice, plně vybavenou jeřábovou nástavbu GROVE o nosnosti 55 tun usadil na návěs. Vznikl tak velmi rychlý 55 tunový jeřáb, který nepodléhá specifickým povolením pro přepravu na pozemních komunikacích.

 

Tento inovativní jeřáb GROVE GSK55 kombinuje vysoce výkonnou nástavbu GROVE o nosnosti 55 tun s flexibilním podvozkem tvořeným upraveným silničním kamionem. Výsledkem je jeřáb schopný rychlého přesunu bez nutnosti vyřizování výjimek pro jízdu na pozemních komunikacích. Jeřáb svými rozměry nijak nepřesahuje běžnou kamionovou soupravu. Zákazník získává plně vybavený jeřáb na upraveném kamionovém návěsu, který může tahat vlastním tahačem 4×2.

 

Tento jeřáb je variantou pro uživatele, kteří nevyužijí terénních vlastností mobilních jeřábů, ale zcela jistě využijí vysokého výkonu jeřábové nástavby.

 

Jeřábová nástavba je vybavena vlastním motorem o výkonu 104 kW Motor pohání čerpadla, která pak ovládají veškeré funkce jeřábu a podpěr. Návěs, na kterém je jeřáb umístěn, má standardní spřáhlo a může být tažen jakýmkoliv tahačem.

 

Při kombinaci dvou-nápravového tahače a tří-nápravového návěsu zatížení na nápravě nepřekročí 9 tun a to i při naložení protiváhy 11,6 tun.

 

Nástavba je převzata z jeřábu GROVE GMK3055 , tedy maximální nosnost 55 tun, výložník 43 m a dle přání i nástavec jak jej znáte z mobilních jeřábů, včetně hydraulického klopení.

 

-FCh-