2.10.2014 – Grove GMK6300-L uskutečnil zdvih v super omezeném prostoru ve vnitřním Londýně

 

Anglická společnost City Lifting nasadila svůj nově dodaný jeřáb Grove GMK6300-L na provedení zakázky v obtížně přístupném místě ve vnitřním Londýně. Cílem zdvihu bylo usadit na střechu budovy pět klimatizačních jednotek. Technicky šlo o zdvih 4t do výšky 30 m a na vyložení 54 m, tedy velmi jednoduchou operaci, kterou bez problému zvládne standardní jeřáb vystrojený klopným nástavcem. Jenže tento zdvih probíhal ve vnitřním Londýně, kde nebylo pro montáž klopného nástavce žádné místo. Jeřáb musel využít jen vlastní výložník.

 

Grove GMK6300-L

 

Práce byla zadána nemocnicí pro dětské pacienty, Great Ormond Street Hospital. Technici společnosti City Lifting přijeli na místo provést rekognoskaci pro plánování zdvihu, kde navíc zjistily množství rozsáhlých a hlubokých výkopových prací, souvisejících s modernizací této nemocnice. Museli proto vzít v úvahu příjezd a umístění jeřábu, pracovní prostor výložníku a prostor pro dopravu a složení břemen. Výsledkem rekognoskace byl požadavek na co nejdelší dostupný výložník, což s 80 metry nově dodaný Grove GMK6300-L hravě splnil.

 

Pan Trevor Jepson, vlastník společnosti City Lifting vysvětlil:

 

„Jeřáby a stavební jámy se nemají v lásce. Když usazujete jeřáb pro zdvihy v místech, která jsou rozkopaná, poddolovaná či s jinak narušeným podložím, musíte si být opravdu jisti, že jste na bezpečné straně. S naším novým Grove GMK6300-L jsme měli usnadněnou práci. Jeřáb má naprosto vynikající podvozek Megatrak, který umožní perfektní vmanévrování do pracovního prostrou. 80 metrový výložník se svou silnou zátěžovou křivkou nám pak dával jistotu, že parametry zdvihu budou i na velké vyložení dostačující, tedy mohli jsme podvozek jeřábu usadit v bezpečné vzdálenosti od hlubokých výkopů. I s přípravou jsme mohli celou zakázku dokončit během jednoho pracovního dne. Jsem opravdu nadšený.“

 

Grove GMK6300-L Grove GMK6300-L

 

Jeřáb při vjezdu do pracovního prostoru využíval všechny vlastnosti podvozku Megatrak. Použil jak natáčení všech kol pro stranový pohyb, tak pro minimální poloměr zatáčení. Dokázal „proplout“ kolem výkopů a zasunout se do vytyčeného prostoru bezpečně a plavně, tak jak to podvozek Megatrak umožňuje. Jakmile byl jeřáb usazen na podpěrách, jeho další příprava na práci už byla běžnou rutinou.

 

Tento Grove GMK6300-L je nyní největším jeřábem ve flotile společnosti City Lifting. Společnost provozuje 40 kusů jeřábové techniky, od mobilních a city jeřábů, přes minijeřáby, až po samostavitelné věžové jeřáby. City Lifting se specializuje na práci v Londýně, pracuje často v nočních hodinách, aby se vyhnula dopravním komplikacím.

 

Pan Trevor Jepson, k jeřábu Grove GMK6300-L také řekl:

 

„Když pominu všechny technické kvality jeřábu Grove GMK6300-L, které technicky založení lidé již dobře znají, tak bych rád vychválil kabiny řidiče a jeřábníka. Zejména kabina řidiče je ta nejpohodlnější a nejmodernější kabina, jakou jsem kdy na jakékoliv technice a to i kamiónech viděl. A není to kabina jenom super pohodlná, je také i velmi líbivá. Má nepochybně nejlepší design ze všech aktuálně vyráběných kabin stavební a silniční techniky. Já jsem si dal podmínku, že budu investovat jen do nejlepší techniky na trhu a jsme přesvědčený, že s Grove GMK6300-L tuto pomínku naprosto naplňuji.“

 

Pragotechnik rád dodává, že tato super kabina, která je použitá na nových 6osých strojích Grove GMK6300-LGMK6400 a bude přenesena i na nově projektované širokotrupé pětiosé stroje Grove GMK, byla navržena v české designérské společnosti 1to1 design a vyrábí se v České republice.

 

-FCh-