19.5.2014 – Grove GMK6400 nahrazuje flotilu jeřábů společnosti Guay

 

Společnost Manitowoc Crane právě oslavila 50tý kus dodaného 400t jeřábu Grove GMK6400. Jeden z těchto jeřábů byl dodán do státu Quebec v Kanadě, do společnosti Guay. Jeřáb zde slouží necelý rok a je využíván pro plnění velmi rozmanitých úkolů a vždy slaví absolutní úspěch.

 

Pan Guillaume Gagnon, více prezident společnosti Guay, říká: „Grove GMK6400 je velmi univerzální jeřáb, který dokáže ušetřit značné provozní náklady oproti obdobně výkonným typům jeřábů.“

 

GMK6400

 

Mezi mnoha různými úkoly je tento jeřáb nasazen na údržbu větrných elektráren větrného parku Lac Alfred. Hlavním úkolem je údržba generátorů a výměna převodovek ve výšce 80m. Společnost Guay zde využívá Grove GMK6400 v konfiguraci se zesílením výložníku MegaWingLift a příhradovým klopným nástavcem. Obvykle tam jeřáb zdvihá do výšky 80m hmotnost 29t na vyložení 27m. Společnost Guay je velmi spokojená se zesílením výložníku MegaWingLift a klopným nástavcem. Jejich promyšlené konstrukce umožňuje bezpečné a jisté provádění obtížných zdvihů.

 

„Před nákupem jeřábu Grove GMK6400 jsme prováděli obdobné zdvihy jeřáby kategorie 500t. Nyní, s Grove GMK6400 se zesílením výložníku MegaWingLift můžeme používat na stejnou práci kategorii 400t na pouze 6 nápravovém podvozku. To je prostě úžasný pokrok“ říká pan Gagnon. „Díky tomu jsme mnohem více konkurenceschopní, dokážeme nabídnout nižší cenu a rychlejší čas provedení práce. A na to zákazníci opravdu slyší.“

 

Dalším příkladem použití jeřábu Grove GMK6400, který pan Gagnon popisuje, byla stavba obchodního domu. Zde byl výložník vysunut na 55m a na vyložení 41 m prováděl usazování konstrukčních prvků s hmotností 16,3t. Nosnost jeřábu je pro tuto vzdálenost ideální. Při obdobné stavbě v minulosti byl využíván jeřáb s osmi nápravami, který samozřejmě zabíral větší prostor na stavbě.

 

GMK6400

 

Dobrým testem jeřábu Grove GMK6400 ve společnosti Guay byla stavba mostu ve městě Riviere-a-Pierre. Jeřáb pracoval na základním výložníku bez zesílení s dílci o hmotnosti 31,3t na vyložení 28m. To je výkon, který v minulosti vyžadoval větší stroje se zesílením výložníku.

 

Grove GMK6400 má 60m výložník, který může být prodloužen klopným příhradovým nástavcem o délce 25 – 79m. Maximální výška celé sestavy je pak až 134m. S touto výbavou může Grove GMK6400 provádět zdvihy, které nedokáže žádný jiný šestiosý jeřáb a ani většina sedmiokých jeřábů z aktuální světové nabídky.

 

Koncepce jednoho motoru pohánějícího nástavbu i podvozek je oceňovaným vylepšením standardní konstrukce mobilního jeřábu. Návrhářům společnosti Manitowoc se tímto povedlo ušetřit hmotnost jeřábu, významně snížit cenu i následné provozní náklady. Ušetřená hmotnost pak byla použita na vylepšení zvyšující nosnost jeřábu.

 

Společnost Guay je rodinná společnost ze města Quebec. Byla založena v roce 1964 panem Jean-Marc Baronet, který je stále ve vedení společnosti, nyní jako prezident. Společnost Guay se specializuje na pronájem jeřábů a transportní služby. Je jednou z největších v severní Americe, má flotilu cca 550 jeřábů s nosností 2 – 1360 t a působí v 15 pobočkách.

 

-FCh-