18.7.2018 Mammoet převzal 5ks nových jeřábů Grove GMK4090

 

Holandská společnost Mammoet zakoupila pět kusů nových jeřábů Grove GMK4090. Typ GMK4090 byl představen v závěru roku 2017 a Mammoet je tak mezi prvními zákazníky, kteří přebírají tyto nové stroje.

 

Grove GMK4090

 

„Zakoupily jsme tyto čtyřosé mobilní jeřáby pro jejich univerzálnost a možnost použití v širokém spektru prací. Jeřáby budou nasazeny s jednočlennou posádkou ve spektru prací pro třídu od 7 do 90tun,“ říká pan Wouter van Noort, generální ředitel Mammoet Evropa. „ V Holandsku prakticky všechny jeřáby jezdí s dvounápravovým přívěsem, tak aby v kombinaci jeřáb a přívěs převezly pokud možnou kompletní protiváhu. Tyto nové čtyřosé jeřáby tak převezou kompletní protiváhu a ruší tak nutnost dalších vícenákladů pro převoz protiváhy a další výbavy na jiném vozidle.“

 

GMK4090 je nástupcem oblíbeného GMK4080-1. Vývoj typu probíhal ve spolupráci s velkými klienty, byly zde zapracovány poznatky z provozu, zejména požadavky na co nejvyšší manévrovatelnost na stavbách a vysokou flexibilitu pro provádění nejrůznějších prací. GMK4090 tak nabízí ve své třídě nejmenší a nejlehčí podvozek s výložníkem, který v TAXI konfiguraci předčí všechny konkurenty. Pláty protiváhy umožní mnoho kombinací křivek pro optimální využití jeřábu dle zadané práce. Celý vývoj jeřábu byl tak zaměřen na efektivní využití stroje při práci s cílem na co nejrychlejší návrat investovaných prostředků do nákupu tohoto jeřábu uživatelem.

 

Mammoet již zařadil celou pětici jeřábů do své flotily, která obvykle pracuje v Holandsku, Belgii a Německu.

 

Technický popis a prospekt typu GMK4090 ke stažení:

 

Grove GMK4090 technický popis       Grove GMK4090 leták

 

Pokud Vás jeřáb GMK4090 zaujal, kontaktujte nás. Rádi Vám o tomto typu podáme vyčerpávající informace.

 

-FCh-