12.12.2020 – Manitowoc Cranes představuje zcela novou kabinu pro jeřáby GROVE GMK

Manitowoc Cranes představuje zcela novou kabinu řidiče vlastní konstrukce, určenou pro všechny modernizované a nově vyvinuté jeřáby GROVE GMK. Vývoj kabiny reaguje na požadavky novelizovaných předpisů ECE R29-3 o ochraně řidiče a pasažéra. Nová kabina bez problémů absolvovala sérii předepsaných nárazových testů pro nákladní vozidla

Kabina byla navržena automobilovými designery, vyniká atraktivním tvarem zvenku a velmi promyšleným uspořádáním pracoviště řidiče uvnitř. Při projektování byla využita maketa nové kabiny o velikosti 1:1, která sloužila k diskusi s uživateli jeřábů pro optimální rozmístění ovládacích a odkládacích prvků. Pohled uživatelů jeřábové techniky tak byl zapracován ještě v době vývoje, Manitowoc díky kvalitní vývojové přípravě nabízí kabinu, která je pro budoucí uživatele co nejvíce přívětivá.

Pro stavbu a výbavu této nové kabiny jsou použity materiály prvotřídní kvality. Řidič tak bude spíše než ve stroji sedět v pohodlné a skvěle odhlučněné kabině automobilového typu.

Nová kabina GROVE je již montována na tříosé jeřáby nové generace. Se zástavbou nové kabiny zde byly provedeny i změny na podvozku, jakými je snížení hmotnosti základní konstrukce, příprava prostoru a lože pro nové pohonné jednoty budoucích emisních tříd. To do budoucna snižuje náklady na vývoj nových typů, umožní jednodušší přechod na novou generaci pohonných ústrojí a snižuje tak výslednou cenu tříosých jeřábů nové generace.

Pokud Vás zajímají jakékoliv informace o nové kabině pro jeřáby GROVE GMK, rádi Vám je podáme.

-FCh-